ابزار رایگان وبلاگ

سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ


میرزا بنویسان

چند روزپیش،امتحان برنامه نویسیCداشتیم.طبق معمول بدلیل استرسی که داشتم(البته نه بخاطر امتحان،بلکه بخاطر فراموشکاری و دیر رسیدن)دو ساعت قبل از امتحان به دانشگاه رفتم.از فرصت استفاده کردم و شروع به خواندن جزوه کردم.یک ساعت و نیم فرصت مناسبی برای مرور جزوه بود.به همین دلیل با اعتماد به نفس خاصی وارد جلسه شدم!ساعت دقیقا11را نشان می داد.اما هرچه دور و بر خودم را نگاه کردم اثری از بقیه همکلاسی ها نبود.در این هنگام بود که یکی از مراقبین از آن ته سالن با صدای دو رگه خودش فریاد زد:آقا،شما امتحان دارید؟انگار آب سردی روی تمام تنم ریختند.با خودم گفتم حتما دیر اومدم و امتحان تمام شده!جواب دادم:بله،امتحان برنامه نویسی دارم.دوباره صدا زد:کی؟گفتم:ساعت11.گفت به کارت ورود به جلسه ات نگاه کن.منم با تردید ساعت را نگاه کردم.دیدم نوشته11صدا زدم:نوشته11.گفت:پس تاریخشو بخون!نگاه کردم دیدم 24ساعت زودتر اومدم!!!

اما مشکل فردای اون روز شروع شد،روزی که هم تاریخو درست اومده بودم و هم ساعت رو.داشتم سوالات رو جواب می دادم که صحنه ی شگفتی،منو مبهوت کرد.بغل دستیم یه کاغذ A4را که برای تقلب آماده کرده بود،در کمال ناباوری در دست داشت و مشغول کپی کردن بود!داشتم همینطور نگاهش میکردم و در این اندیشه بودم که چه جوری جرات میکنه با وجود این همه مراقب تقلب کنه،که احساس گرمی دستی سنگین رو،روی شونم حس کردم.همون مراقب دیروز بود.اما امروز شده بود مثل شمر از ناراحتی!فریاد زد:آقا بلند شو برو ،ته سالن بشین.من که هنوز درک این موضوع که برگهA4خطرناک تر است یا نگاه معنادار من برام مسلم نشده بود،یاد این بیت افتادم که:

(گنه کرد در بلخ آهنگری       به شوشتر زدند سر مسکری)

بله بنده به علت تقلب بغل دستیم،باید تنبیه می شدم واین هم جزای بغل دستی کسی که تقلب می کنه...


[ سه شنبه 90/3/31 ] [ 5:10 عصر ] [ راشد خدایی ] [ پامنبری ها () ]

یکی از منابع وابسته به انقلابیون لیبی ضمن افشای راز عینک دودی که دیکتاتور بر چشم می زند، به مشکلات دیگر وی اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، سرهنگ خلبان "صالح العبیدی" گفت : انقلابیون آماده پیشروی به سوی طرابلس هستند. انقلابیون مصراته با همتایان خود در شهر "زلیتن" جبهه قوی برای ورود به پایتخت تشکیل داده اند.

وی افزود: طرابلس ظرف روزهای آینده سقوط خواهد کرد .انقلابیون در حال تهیه طرح جنگی برای پاکسازی شهر "سرت" از چنگال نیروهای "معمر قذافی" هستند هر چند گردانهای قذافی اطراف این شهر و مناطق "البریقه"،"بشر"، "العقیله" و" الوادی الاحمر" را مین گذاری کرده اند.

العبیدی تصریح کرد: با وجود مین گذاری گسترده نیروهای قذافی، انقلابیون توانستند به دروازه های البریقه برسند و تخریب چی های ما همه مین های کار گذاشته شده را خنثی کردند.

این عضو نظامی انقلابیون تصریح کرد: شهر سرت شاهد انقلاب داخلی برای سرنگونی رژیم قذافی است، اما نیروهای قذافی با گلوله پاسخ آنها را می دهند.

العبیدی که اولین افسر جدا شده از قذافی به شمار می رود، افزود: در درگیری های اخیر میان انقلابیون با مزدوران قذافی شاهد فرار گسترده این نیروها و به جا گذاشتن سلاح های آنها بودیم که هم اکنون سلاحهای پیشرفته ای به دست ما افتاده است.

وی با اشاره به زخمی شدن دیکتاتور لیبی در اثر حملات بیان کرد: قذافی هم اکنون به خوبی نمی تواند ببیند و به همین خاطر از عینک آفتابی حتی در مکانهایی که آفتابی وجود ندارد استفاده می کند. همچنین منابع نزدیک به معمر قذافی فاش کرده اند که وی مشکل تکلمی دارد و از همین رو در رسانه های مستقیم ظاهر نمی شود تا حقیقت برای همه آشکار نشود.


[ سه شنبه 90/3/31 ] [ 9:8 صبح ] [ راشد خدایی ] [ پامنبری ها () ]

اقدام نمایندگان و درخواست استیضاح وزیر خارجه، اقدامی هشدار دهنده است و نتیجه کار بستگی به واکنش وزارت خارجه دارد.

دکتر امیدوار رضایی در گفت و گو با خبرنگار «تابناک» اظهار داشت: بنا بر آیین نامه، هنوز درخواست استیضاحی تحویل هیأت رئیسه نشده است. نمایندگان باید درخواست خود را در نشست علنی کتبا به رئیس مجلس ارایه کنند و موضوع آن باید صریح و با ذکر مورد باشد و پس از تأیید هیأت رئیسه اقدامات لازم انجام شود. تا کنون 31 امضا برای این درخواست جمع شده و امکان افزایش این میزان هست، ولی تا تحویل رسمی، شمار امضاها مشخص نیست.

نمایندگان بنا بر آیین نامه منعی برای پس گرفتن امضای خود ندارند و تا زمان رأی‌گیری می توانند امضای خود را پس بگیرند و یا درخواست استیضاح را امضا کنند، اما در صورتی که تعداد آن به کمتر از ده امضا برسد، منتفی شده و از دستور کار خارج خواهد شد؛ برای نمونه، درباره استیضاح وزیر نیرو، نمایندگان تا شب قبل از استیضاح فرصت داشتند تا امضای خود را پس بگیرند. این روند به این دلیل است که متن استیضاح چاپ شده و در اختیار نمایندگان قرار گیرد. روال نیز بر این است که اسامی نیز درج شود.

این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا استیضاح وزیر خارجه، تأثیری بر روند جاری دولت خواهد داشت، گفت: برای بهبود رابطه دولت و مجلس این اقدامات اثرگذار است. هم مجلس باید ملاحظاتی داشته باشد و هم دولت باید حساسیت های مجلس را درک کند تا بتوانند با یکدیگر همکاری کنند. در تعامل بین دولت و مجلس مصلحت به طرح استیضاح نیست. گاه باید مجلس کوتاه بیاید و گاهی دولت و نمی توان این انتظار را داشت، همان چیزی که می خواهیم انجام شود. تعامل دولت و مجلس واجب عقلی، قانونی و شرعی است و حکم می کند که از برخی خواسته هایمان بگذریم.

وی درباره انتساب آقای ملک زاده به گروه انحرافی و تأثیر آن بر روند تصمیم گیری نمایندگان، گفت: دوستانی در مجلس و در میان افراد حزب اللهی و ارزشی هستند که نسبت به یکسری از افراد درون دولت حساسیت پیدا کرده و باید در تصمیم گیری ها ملاحظه این موضوع را داشت و به آن توجه کرد.

 

[ سه شنبه 90/3/31 ] [ 9:1 صبح ] [ راشد خدایی ] [ پامنبری ها () ]
.: Weblog Themes By rashedkhodaei :.

درباره بچه مرشد اعلی الله مقامه الشریف

زمین را ز آسمان نثار است و آسمان را از زمین غبار... کا اناء یتشرح بما فیه

پیچک